Yhteystiedot

Kunnanviraston keskustoimisto
Käyntiosoite
Pertuntie 14
19430 Pertunmaa
puh (015) 770 241
keskustoimisto@pertunmaa.fi


Laskutustiedot
Verkkolaskutusosoite
OVT-tunnus/Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003701658672
Verkkolaskuoperaattorimme: CGI Suomi Oy
Välittäjätunnus (operaattoritunnus): 003703575029

Laskutusosoite
Pertunmaan kunta
PL 767
00074 CGI


vs. kunnanjohtaja
Sivistystoimenjohtaja-rehtori

Sari Mäkeläinen
050 389 5540 
sari.makelainen@pertunmaa.fi


Rakennustarkastajan sijainen
Tapio Salomaa
040 664 3095

vs. Tekninen johtaja
Jouni Huusari
040 672 7556

Tekninen johtaja – rakennustarkastaja 
Matti Ratilainen
0500 152 778
matti.ratilainen@pertunmaa.fi


Maaseutujohtaja 
Erkki Ojala
050 389 5505
erkki.ojala@pertunmaa.fi


Elinkeinoasiamies 
Juha Paasonen
040 547 0128
juha.paasonen@gmail.com


Kulttuuriasiat
KSKT-Consulting Oy, Laura Laitinen
050 541 7712
kulttuuritoimisto@pertunmaa.fi


Matkailuasiat 
Sammy Virtanen
0400 972 676
sammy@king-kong.fi


Tekninen toimisto
Marja-Leena Laitinen
050 314 5843
marja-leena.laitinen@pertunmaa.fi


Koulutoimisto
Salla Hutri
050 314 5845
salla.hutri@pertunmaa.fi


Vapaa-aikatoimi
Jaana Nummiranta
050 389 5534
jaana.nummiranta@pertunmaa.fi


Liikuntapaikkojen hoitaja
Jonne Lantiainen
040 481 3720


Talous- ja hallinto
vaihde (015) 770 241
Pertuntie 14
19430 Pertunmaa

Kirjanpito
Kirsi Ojala
050 314 5839
kirsi.ojala@pertunmaa.fi

Mari Virtanen
040 845 1980
mari.virtanen@pertunmaa.fi

Palkanlaskenta 
Virpi Rosman
050 314 5838
virpi.rosman@pertunmaa.fi

Osto- ja myyntireskontra
Sari Latvanen
050 314 5842
sari.latvanen@pertunmaa.fi


Asuntoasiat, pöytäkirjat, kirjeenvaihto
Aila Jaatinen
050 314 5841
aila.jaatinen@pertunmaa.fi


ICT, Atk-asiat
Juha Pöysä
040 652 8530


Terveyskeskus
vaihde (015) 770 2600
Virastokuja 1
19430 Pertunmaa


Päiväkoti Keinula
050 389 5523
Kuntotie 3
19430 Pertunmaa


Kuortin Kuuttila 
050 389 5598
Kauppatie 2
Säästöpankintori
19410 Kuortti


Ruokapalvelukeskus 
050 314 5862

Ruokapalvelupäällikkö 
Marja-Leena Ollikainen
050 389 5573
marja-leena.ollikainen@pertunmaa.fi


Kameravalvonnan rekisteriseloste