Toimisto- ja kirjanpitopalvelut, palvelut liike-elämälle

Palvelut tuottavat:

Adepta Oy

Taskinen, Jukka

Metsäkuja 1
19430 Pertunmaa
Puh. 045 111 4184
jukka.taskinen@adepta.fi
www.adepta.fi

Taloushallintopalvelut yrityksille


Digiolo 

Niemi, Hannukka 

19410 Kuortti 
Puh. 040 769 6783 
hannukka.niemi@digiolo.fi 
www.digiolo.fi 

Markkinointiapua pienyrittäjälle: verkkosivut, digitaalinen markkinointi ja sosiaalinen media, digikoulutusta, verkkokaupat ja uutiskirje, painettu materiaali 


IsSari Oy

Hutri-Lehtola, Sari 
IAT, LVV

Pertuntie 14 (Kunnantalo)
19430 Pertunmaa
Puh. 045 164 8255
issari@issari.com
www.issari.com

Ihmisläheistä isännöintiä Pertunmaalla


King Kong Advertising

Virtanen, Sammy

19430 Pertunmaa
Puh. 0400 972 676
sammy@king-kong.fi
www.king-kong.fi

Mainonta, markkinointi, graafinen suunnittelu, nettisivut, drone-ilmakuvausta


Konttinen, Panu

Höltäntie 240
19410 Kuortti
Puh. 0400 498 891
panu@puhuripojat.net

Isännöintipalvelua taloyhtiöille


KSKT-Consulting Oy

Laitinen, Laura

Takatie 2
19430 Pertunmaa
Puh. 050 541 7712 / Laura
laura.laitinen@kskt-consulting.fi
www.kskt-consulting.fi

PK-yritykset, markkinointi, mainonta, koulutus, työyhteisön kehittäminen


Kuntaisännöinti Oy

Asikainen, Jukka 

Punakiventie 5 G
19430 Pertunmaa
Puh. 0400 284 490
jukka.asikainen@kioy.fi
www.kioy.fi

Kiinteistöiden isännöinti


Lahti-Calculi Oy

Karlsson, Pirjo

Tuhkelonkuja 4
19410 Kuortti
puh. 040 513 7806
lahticalculi@dnainternet.net

Kirjanpito- ja muut taloushallinto- ja toimistopalvelut


OT tilintarkastus Oy

Lettojärvi, Niina
HT-tilintarkastaja

Mansikkamäentie 3 as 2
19410 Kuortti
Puh. 040 514 5109
lettojarvi@tilintarkastus.org

Tilintarkastukset


PMS kunnas Ky

Salmikunnas, Pasi

Pursulantie 6
19430 Pertunmaa
Puh. 050 324 9218
pasi.salmikunnas@gmail.com

Osoitteettomien lähetysten / mainosten jakelu Pertunmaan kaikille postinumeroille. Kuriiripalvelu. 


TiliHeimonen Ky

Leppänen, Saara

Pertuntie 29 A 2
19430 Pertunmaa
Puh. 015-681 540
toimisto@tiliheimonen.fi

Tili- ja kirjanpitopalvelut


Tili ja Talous Vekkeli Oy

Vekkeli, Kirsi

c/o Selkämäntie 29 A
19410 Kuortti
Puh. 040 842 4445

Tili- ja kirjanpitopalvelut