Teollisuustuotanto

Palvelut tuottavat:

Desomatic Oy

Pekkonen, Jouni

Teollisuustie 5
19410 Kuortti
Puh. 040 553 5797
desomatic.oy@pp.inet.fi
www.desomatic.fi

Tilauskonepaja, teräsrakenteet, teräsovet, hitsaus, osavalmistusta ja alihankintaa


Evolution JL Sport

Lahti, Jukka

Palojärventie 100
19410 Kuortti
Puh. 0400 710 324
jukka.lahti@jl-sport.fi
www.jl-sport.fi

Muovituotanto, hiihto- ja kävelysauvat, retkiluistimet. Louhostoiminta; spektroliitti


Hautakivipalvelu M. Parkkinen T:mi

Jussilantie 2
19430 Pertunmaa
Puh. 0400 548 214
hautakivipalvelu.parkkinen@luukku.com

Hautakivien valmistus ja myynti. Lisänimien kaiverrukset, kivien entisöinti ja muut kivialan työt.


Insinööritoimisto Proenco Oy

Kämppi, Tero

Puh. 044 272 0267
info@proenco.fi
www.proenco.fi

Tuotekehitys- ja konesuunnittelupalvelut


T:mi Jouni Pekkola

Riutantie 152
19430 Pertunmaa

Puh. 0400 933 211

Konepajojen alihankintatyöt, CNC-koneistusta


Kalplast

Fellman, Kaarlo

Laukkalantie 178
19420 Mansikkamäki

Puh. 050 402 8300
kaarlo.fellman@gmail.com

Ruiskupuristus muotit ja leikkaustyökalut


Kerkes Oy

Teollisuustie 2
19410 Kuortti
Puh. 050 373 1313
info@kerkes.fi
www.kerkes.fi

Kiuaskivien valmistus ja myynti


Pelaser Oy

Larkala, Pekka

Teollisuustie 10
19410 Kuortti
Puh. 0440 920 082
pelaser@pelaser.fi
www.pelaser.fi

Laserleikkausta, vesileikkausta, plasmaleikkausta, särmäys, hitsaus, maalaus ja kokoonpanot


Oy Pertu Components Ltd

Kurppa, Timo

Kuortintie 121 A
19430 Pertunmaa
Puh. 050 375 5405 / Timo
toimisto@pertucomponents.com

Höyläys ja lujuuslajittelu. Kuivikepurut


Plastep Oy

Kutomakuja 2
19410 Kuortti
Puh. 029 0009137
plastep@plastep.fi
www.plastep.fi

Muovipuristustuotteiden valmistus. Palaset-tuotteet myynnissä Kuortin Woodparkissa sekä www.palaset.fi


Puusepänliike Hokkanen Juha

Lusintie 6
19430 Pertunmaa
Puh. 0400 777 444
juha.hokkanen@vetavec.fi

Kalusteita ja puurakenteita tilauksesta


Tmi Tero Kämppi

Puh. 044 272 0267
tmi.tkamppi@gmail.com

Metallipalvelu. Koneistus, hitsaus ja muut metallityöt. Koneiden osto ja myynti